1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Кафедра кібербезпеки

Кафедра кібербезпеки створена 30 серпня 2017 року.
 
Завідувач кафедридоктор технічних наук, доцент Яцків Василь Васильович.
 
Кафедра кібербезпекиє випусковою кафедрою за спеціальністю «125- Кібербезпека» першого рівня вищої освіти (бакалавр) та другого рівня вищої освіти (магістр).
 
Спеціальність 125 - Кібербезпека охоплює питання, що стосуються захисту конфіденційності, цілісності і доступності обчислювальних пристроїв і мереж, програмного забезпечення і, найголовніше, даних та інформації.
 
Кібербезпекарозглядає захист функціонування нової сутності – кіберпростору, середовища, що виникло в результаті взаємодії людей, програмного забезпечення, Інтернет сервісів з використанням технічних пристроїв і мережевих зв’язків.
 
Якщо раніше проблема безпеки в кіберпросторі стосувалася тільки окремих компаній, то з розвитком Інтернет і мобільного банкінгу, Інтернету речей та багатьох інших сучасних технологій – безпека в кіберпросторі стосується кожного з нас.
 
Фахівці з кібербезпеки забезпечують захист життєво важливих інтересів людини і суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізацію реальних та потенційних загроз у сфері функціонування інформаційних, комп’ютерних та кіберфізичних систем.
 
Студенти на першому освітньому рівні (бакалавр) отримають знання з: програмування (Python, C++, Assembler, Java), Web- технологій, захисту комп’ютерних мереж та Web- ресурсів, сучасних методів тестування безпеки програм та даних, захисту програмних продуктів, криптографії, правових та соціальних аспектів кібербезпеки.
 
Студенти на другому освітньому рівні (магістр) отримають знання з: тестування комп’ютерних систем на проникнення (етичний хакінг), цифрової криміналістики, реверс інжинірингу, методів штучного інтелекту та машинного навчання, безпеки Інтернет речей та технології блокчейн.
 
Посади, на яких зможуть працювати випускники:проектувальник систем захисту інформації; фахівець з організації захисту інформації; фахівець з експлуатації систем та засобів захисту інформації;фахівець з організації та проведення тестування на проникнення; аналітик проектів з кібербезпеки; менеджер систем з інформаційної безпеки; адміністратор комп’ютерних мереж; фахівець з розроблення комп’ютерних програм, аналітик систем забезпечення кібербезпеки.
 
Основні напрями наукових досліджень кафедри кібербезпеки:
  • безпека Інтернет речей та кіберфізичних систем;
  • криптографічні методи захисту інформації;
  • процеси кодування, обробки та передавання даних безпровідних сенсорних мережах;
  • модулярні корегуючі коди;
  • технологія блокчейн.
 
Наукові проекти:
«Теоретичні основи та апаратні засоби підвищення продуктивності роботи безпровідних сенсорних мереж». Державний реєстраційний номер0117U000414.Керівник Яцків В.В.
 
Адреса:
Кафедра кібербезпеки, вул. Чехова 8, корпус №6, кабінет 6501, м. Тернопіль, 46003.
E-mail:
Канал кафедри в telegram:https://t.me/cs_cybersecurity
Сторінка кафедри в facebook: https://www.facebook.com/kb.tneu.edu.ua/
Сайт кафедри:  http://cs.tneu.edu.ua
  •  Facebook 

Обрати мову

Хто на сайті

На сайті 58 гостей та відсутні користувачі

Наші кафедри